Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
- Shop
- Accessories
- Zeblaze Vibe 7 Pro Smartwatch
Zeblaze Vibe 7 Pro Smartwatch
Offers
-
Zeblaze Vibe 7 Pro Smartwatch
View Offer
Zeblaze Vibe 7 Pro Smartwatch Full specs:
| Device | Vibe 7 Pro |
|---|---|
| Shape | Circular |
| Dimension | 56 x 49 x 14.3mm |
| Weight | 76g |
| Colors | Black, Silver |
| Display | AMOLED |
| Screen Size | 1.43 Inch |
| Screen Resolution | 466*466 pixels |
| Compatible Os | Android & IOS |
| Sensors |
|
| Bluetooth | V5.1 |
| GPS | NO |
| Speaker | Yes |
| Microphone | Yes |
| Multi-sports mode | Yes |
| Heart rate monitor | Yes |
| Blood oxygen monitor | Yes |
| Blood pressure monitor | Yes |
| Waterproof | 3ATM |
| Additional Features |
|
| Battery Capacity | 400 mAh |
| Normal Usage | 5-7 Days |
| App | Fitcloud Pro |
| Strap | Silicone |
| Price | $$ The prices are below |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









