Trending
- Gemini Omni vs Seedance 2.0, Wan 2.7, and Kling V3.0: How Google’s New AI Video Model Compares to China’s Leading Tools
- Vape Smoke Pod: IGeekPhone’s Step-by-Step Guide
- 3D Printing Your Smile: How Tech from the DIY World Is Revolutionizing Orthodontics
- Different ways to earn cryptocurrency on the internet
- Tech Tools and Legal Strategy: How Technology is Shaping DUI Defense in the Modern Courtroom
- What Are The Features Of Cryptocurrency, And What Are The Benefits Of Investing In Them?
- What is the process for recovering deleted photos on a MacBook?
- Ways Fast Crypto Payments Can Help Mobile Gaming Grow
Doogee T20 Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Doogee T20 Tablet PC
$212.99
View Offer
| Basic | |
| Model | DOOGEE T20 |
| CPU | UNISOC T616 |
| GPU | Mali-G57 |
| Core | Octa Core |
| System | Android 12 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 8GB LPDDR4X(Up to 7GB Extended RAM) |
| ROM | 256GB UFS2.1 |
| Screen | 10.4 Inch 2K Screen |
| Resolution | 2000*1200 |
| Camera | Front is 8.0MP Rear is 16.0MP |
| Battery | 8300mAh |
| Weight | 478g |
| Size | 245.8*155.6*7.9mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz |
| bluetooth | 5.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Support GPS/GALILEO/GLONASS/BDS/A-GPS |
| G-sensor | Support |
| 4G | Support |
| Frequency | GSM: 2/3/5/8 WCDMA: 1/2/5/8 TDD: 38/39/40/41 FDD: 1/3/5/7/8/20 |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x Nano SIM Card slot | |
| 1 x Micro SD slot/Nano SIM Card slot(Maximum support 1TB) | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x DOOGEE T20 Tablet PC |
| 1 x Charger(18W) | |
| 1 x Case Cover | |
| 1 x Capacitive Stylus | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









