Trending
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- FOODS THAT ARE NOT AS HEALTHY AS YOU THINK
- The Digital Casino Experience: 6 Perks of Online Gambling
- Is there a reliable method for selecting trustworthy online gambling sites?
- Feel New Emotions: Best Tips to Be New Day
- Demystifying Data Migration: Unpacking Your Digital Move, From A to Z
- VELO Plus Tropical Heat Nicotine Pouches Review
- Play at Online Games with Mobile Casino Apps
Lenovo Lecoo EW303 Earphone
Offers
-
Lenovo Lecoo EW303
$14.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Lenovo Lecoo |
| Model | EW303 |
| Color | Black/White |
| Wearing Type | Semi-In-ear |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HFP/HSP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 25mAh Charging Case: 200mAh |
| Call Time | 3h |
| Music Time | 5h |
| Standby Time | 100h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0500kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Cable 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









