Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
OnePlus Nord Watch 2
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
OnePlus Nord Watch 2
View Offer -
OnePlus Nord Watch 2
View Offer
OnePlus Nord Watch 2 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Oneplus |
| Model | Nord Watch 2 |
| Status | Comming Soon |
| Release date | 2023, December |
| BODY | |
| Dimensions | 46.4 x 46.4 x 10.9 mm |
| Weight | 45 g (1.59 oz) |
| Colors | Midnight Black, Moonlight Silver, Cobalt |
| Body Material | Glass front, aluminum frame |
| SIMs | No |
| Water/Dust | 5ATM water resistant |
| DISPLAY | |
| Size | 1.78 inches |
| Type | AMOLED, 500 nits (peak) |
| Resolutions | 368 x 448 pixels |
| PPI | 326 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | No |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | No |
| Speed | No |
| CAMERA | |
| Rear | No |
| Front | No |
| HARDWARE | |
| YOU | Proprietary OS |
| Chipset | No |
| CPU | No |
| RAM | 1GB |
| Internal | 32GB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Ion |
| Capacity | 400 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Charging | Standrad Charger |
| Wireless Charging | No |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack No |
| Sensors | Accelerometer, gyro, heart rate, SpO2 SMS(threaded view), Email, IM |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| GPS | Yes, GLONASS, BDS, GALILEO |
| USB | No |
| Wi Fi | No |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









