Trending
- Is it Possible that Vaping Reduces Blood Pressure?
- 2026 iPhone Guide: How to Set Custom Ringtones on iPhone
- How to Find a Cell Phone Store That Is Right for You
- Xiaomi’s first over-ear headphones made their debut! With a mirror-like body and transparent sound-emitting balls, the design is truly unique.
- Crucial website services that companies should prioritize investing in
- A Step-by-Step Guide to Repairing Corrupted Video Files
- Apple iPhone 18 Pro / Max makes another big announcement: It features “Dark Cherry” color, and the rear camera layout remains unchanged.
- iQOO Pad6 Pro tablet has officially announced support for 13 native 4K gaming experiences, with the highest support being 4K ultra-resolution
Realme Buds Air 5 Earbuds
Offers
-
Realme Buds Air 5 Earbuds
$57.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Realme |
| Color | Buds Air5 |
| Version | Chinese Version |
| Wearing Type | In-ear |
| Waterproof | IPX5 |
| Aduio Codec | AAC,SBC |
| Speaker | 12.4mm |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HFP/A2DP/SPP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 43mAh*2 Charging Case: 460mAh |
| Call Time | 6h |
| Music Time | 7h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0450kg |
| Package Weight | 0.0700kg |
| Product Size | 80×50×45mm |
| Package Size | 100×60×55mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 3× S/M/L Earbud Tips 1× User Manual (Chinese Version) 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









