Trending
- Sony Home Theater Trio is released: 360-degree intelligent dome sound field 3.0, priced at 14,990 yuan
- How to Take a Long Screenshot on an iPhone?
- LOOKRUN G11 Electric Bike Review: A Compact Urban Commuter Built for Everyday Riding
- ANGWATT F1 MAX Electric Scooter Review: A 10,000W Hyper Scooter Built for Extreme Performance
- MJX HYPER GO 10210 Review: A Powerful 1/10 Scale RC Basher Built for Speed and Durability
- HiBREW G3 Plus Electric Coffee Grinder Review: Precision Grinding for Espresso and Pour-Over Lovers
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
Realme Buds Air5 Pro Earphone
Offers
-
Realme Buds Air5 Pro Earphone
$87.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Realme |
| Model | Buds Air 5 Pro |
| Color | Black/White |
| Wearing Type | In-ear |
| Speaker Size | 11mm |
| Audio Codec | AAC/SBC/LDAC |
| SNR | 50dB |
| Impedance | 32Ω |
| Frequency Response | 20Hz-40kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HFP/HSP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 60mAh Charging Case: 460mAh |
| Call Time | 5.5h |
| Music Time | 11h |
| Standby Time | 200h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0500kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Cable 3× Ear Caps Set 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









