Trending
- Sony Home Theater Trio is released: 360-degree intelligent dome sound field 3.0, priced at 14,990 yuan
- How to Take a Long Screenshot on an iPhone?
- LOOKRUN G11 Electric Bike Review: A Compact Urban Commuter Built for Everyday Riding
- ANGWATT F1 MAX Electric Scooter Review: A 10,000W Hyper Scooter Built for Extreme Performance
- MJX HYPER GO 10210 Review: A Powerful 1/10 Scale RC Basher Built for Speed and Durability
- HiBREW G3 Plus Electric Coffee Grinder Review: Precision Grinding for Espresso and Pour-Over Lovers
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
Realme Buds T110 TWS bluetooth 5.4 Earphone
Offers
-
Realme Buds T110 TWS bluetooth 5.4 Earphone
$33.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Realme |
| Model | Buds T110 |
| Color | White/Black/Green |
| Wearing Type | In-ear |
| Speaker Unit | 10mm |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.4 |
| Supported Profiles | A2DP,AVRCP,HFP,HSP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 40mAh Charging Case: 460mAh |
| Call Time | 6h |
| Music Time | 7h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0500kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 60×52×27mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 6× Earcaps 1× User Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









