Trending
- Uwell Caliburn G5 Pod System Kit Review-Sleek, Powerful, Everyday Vaping
- Justfog Glent Pod Mod Kit Review: Compact Power and Smooth Vaping Performance
- How to Fix a Malfunctioned 2026 Hard Drive: A Step-by-Step Guide
- The Global New Tobacco Industry Gathers in Prague. EVO NXT 2026 officially Kicks off Today.
- Rendering images of Samsung Galaxy A27 smartphone have been Released: punch-hole display, Snapdragon 6 Gen 3 chip
- OPPO Find X9s Pro mobile phone parameter summary: 6.32-inch straight screen, MediaTek 9500, launch on April 21st
- Huawei Pura X Max, a horizontally wide foldable phone, is the first to feature the new Xiaoyi companion AI
- Honor WIN H7 real machine Display: The appearance is More in Line with the Style of Traditional Gaming Laptops. It will be Released on April 23rd
UGREEN HiTune H5 TWS Earbuds
Offers
-
UGREEN HiTune H5 TWS Earbuds
$28.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | UGreen |
| Model | HiTune H5 |
| Color | White |
| Speaker | 13.6mm |
| Audio Decodc | AAC,SBC |
| Waterproof | IPX5 |
| Wearing Type | Semi-in-ear |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | A2DP,AVRCP,HFP,BLE,SPP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 35mAh Charging Case: 400mAh |
| Call Time | 5h |
| Music Time | 6h |
| Standby Time | 100h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0392kg |
| Package Weight | 0.0700kg |
| Product Size | 49×61.9×26.1mm |
| Package Size | 150×100×31mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Charging Cable 1× User Manual |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.








