Trending
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- How to set a dynamic wallpaper on an iPhone?
- Matrix Switcher Buying Guide: How to Choose the Right AV Routing Solution
- OnePlus Turbo 6X series will Launch, with both LCD and OLED versions Available
- iPhone 18 Pro Max looks like this! All the key information is right here
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
- The Specifications of Honor WIN Turbo are all revealed: Kirin 8500 Elite + 10000mAh battery
xiaomi mi notebook air 12.5-7TH GEN INTEL CORE M3-7Y30 PROCESSOR
-
Processor
Intel Core M3-Y730 -
RAM
4GB -
ROM
128G SSD -
Display
12.5 inch 1920 x 1080 (FHD) -
Camera
1.0MP -
OS
Windows 10
Offers
-
xiaomi mi notebook air 12.5-7TH GEN INTEL CORE M3-7Y30 PROCESSOR
$693.99
View Offer -
xiaomi mi notebook air 12.5-7TH GEN INTEL CORE M3-7Y30 PROCESSOR Coupon code: VIPTableta13 $722.13
View Offer
Specs
General
| Device Type | Notebook |
| Model | xiaomi mi notebook air 12.5-7TH GEN INTEL CORE M3-7Y30 PROCESSOR |
| Status | Coming Soon |
Display
| Screen type | Capacitive |
| Screen size | 12.5 inch |
| Screen resolution | 1920 x 1080 (FHD) |
Hardware
| CPU | Intel Core M3-Y730 |
| RAM | 4GB |
| ROM | 128G SSD |
OS
| Operating System | Windows 10 |
Network
Camera
| Camera type | Single camera |
| Front camera | 1.0MP |
Other Features
| I/O Interface | USB 3.0, Standard HDMI Slot,3.5mm Headphone Jack,Type-C |
| Bluetooth Version | Yes |
| Features | New USB Type-C Port |
Dimensions and Weight
| Product size | 29.20 x 20.20 x 1.29 cm / 11.5 x 7.95 x 0.51 inches |
| Product weight | 1.075 kg |
Battery
| Battery Capacity (mAh) | 7.4V/5000mAh |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









