Trending
- Sony Home Theater Trio is released: 360-degree intelligent dome sound field 3.0, priced at 14,990 yuan
- How to Take a Long Screenshot on an iPhone?
- LOOKRUN G11 Electric Bike Review: A Compact Urban Commuter Built for Everyday Riding
- ANGWATT F1 MAX Electric Scooter Review: A 10,000W Hyper Scooter Built for Extreme Performance
- MJX HYPER GO 10210 Review: A Powerful 1/10 Scale RC Basher Built for Speed and Durability
- HiBREW G3 Plus Electric Coffee Grinder Review: Precision Grinding for Espresso and Pour-Over Lovers
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
BMAX MaxPad I9 Plus
Offers
-
BMAX MaxPad I9 Plus
$94.99
View Offer
| Basic | |
| Model | BMAX MaxPad I9 Plus |
| CPU | RK3566 |
| GPU | Mail G52-3EE |
| Core | Quad Core |
| System | Android 11 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 3GB |
| ROM | 32GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Capacitive Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 5000 mah |
| Weight | 480g |
| Size | 245.1*163*10.1mm |
| Function | |
| WIFI | IEEE 802.11 a/b/g/n |
| bluetooth | 4.0 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| NFC | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Not Support |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | AAC,AMR,MP3,OGG,WAV,ACC,M4A,FLAC |
| Picture | JPEG,GIF,BMP,PNG,JPG |
| Video | 3GP,AVI,MKV,MP4,M4V,WEBM,MPEG4 |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type-C port |
| 1 x Micro SD card port | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x BMAX MaxPad I9 Plus Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









