Trending
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- FOODS THAT ARE NOT AS HEALTHY AS YOU THINK
- The Digital Casino Experience: 6 Perks of Online Gambling
- Is there a reliable method for selecting trustworthy online gambling sites?
- Feel New Emotions: Best Tips to Be New Day
- Demystifying Data Migration: Unpacking Your Digital Move, From A to Z
- VELO Plus Tropical Heat Nicotine Pouches Review
- Play at Online Games with Mobile Casino Apps
Motorola Moto G34 Power
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Motorola Moto G34 Power
View Offer -
Motorola Moto G34 Power
View Offer -
Motorola Moto G34 Power
View Offer
Motorola Moto G05 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Motorola |
| Model | Moto G05 |
| Status | Coming soon |
| Release Date | 2024, December |
| BODY | |
| Dimensions | 163.5 x 74.5 x 8 mm (6.44 x 2.93 x 0.31 in) |
| Weight | 180 g (6.35 oz) |
| Colors | Volcanic Gray, Frosted Silver |
| Body Material | Glass front, plastic frame, plastic back |
| SIMs | Nano-SIM |
| Water & Dust | Water-repellent design |
| DISPLAY | |
| Size | 6.6 inches |
| Type | AMOLED |
| Resolutions | 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio |
| PPI | 266 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| 5G | N/A |
| Speed | HSPA, LTE |
| GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| CAMERA | |
| Rear Single | 32 MP, (wide), AF |
| Features | LED flash, HDR, panorama |
| Videos | 1080p@30fps |
| Front | 16 MP, (wide) HDR 1080p@30fps |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 15 |
| Chipset | Unisoc T612 (12 nm) |
| CPU | Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A75 & 6×1.6 GHz Cortex-A55) |
| GPU | Mali-G57 MP1 |
| RAM | 4GB |
| Storage | 128GB |
| Card Slot | microSDXC (dedicated slot) |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 5000 mAh |
| Removable | Yes |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Charging | 18W wired |
| Wireless Charging | No |
| COMMONS | |
| Sound | 3.5mm jack |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, proximity, compass |
| Bluetooth | 5.2, A2DP, LE |
| GPS | GPS, GALILEO, GLONASS |
| USB | USB Type-C 3.0 |
| Wi Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band |
| NFC | No |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









