Trending
- VELO Plus Tropical Heat Nicotine Pouches Review
- France has officially banned products like ZYN nicotine pouches, and violations can result in a maximum prison sentence of five years.
- The Case for Apple iPhone 18 Pro has been exposed again
- How to Check the Activation Lock Status of iPhone 17?
- Huawei Mate 90 to Debut Kirin 2026 Chip: Performance Far Exceeds Expectations
- Rendering Images of Xiaomi 17T/Pro Phone have been Released Again
- It is reported that Xiaomi will release REDMI Turbo 5/REDMI 17 5G mobile phone in India on June 18th.
- NH66-139 3-In-1 RC Engineering Truck Review–Features, Performance, and Realistic Construction Action
- Shop
- E-cigar NEW
- DOVPO Ethos Boro Kit
DOVPO Ethos Boro Kit
Offers
-
DOVPO Ethos Boro Kit
$129.99
View Offer
DOVPO Ethos Boro Parameters:
| Brand | DOVPO |
| Product Name | Ethos Boro Kit |
| Size | 44.5*44.8*85mm |
| Material | Aluminium alloy |
| Output Power | 5W-100W |
| Tank Capacity | 7ml |
| Working Voltage | 6.4V-8.4V |
| Output Voltage | 1.0V-8.0V |
| Suggested Resistance | 0.08-3.5ohm |
| Charging Mode | Type-C |
| Charging Current | 2000mA |
| Battery | External dual 18650 batteries (not included) |
| Screen | 0.49 inch TFT screen |
| Mode | POWER, VOLTAGE, TEMP-NI, TEMP-SS, TEMP-TI |
| Compatible with | VOOPOO PnP Coil, Vaporesso GTX Coil, BP MODS TMD Pre-Build Coil, BP MODS TMD Mesh Coil |
| Color | Samurai Black, Fight Grey, Desert Yellow |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









