Trending
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- How to set a dynamic wallpaper on an iPhone?
- Matrix Switcher Buying Guide: How to Choose the Right AV Routing Solution
- OnePlus Turbo 6X series will Launch, with both LCD and OLED versions Available
- iPhone 18 Pro Max looks like this! All the key information is right here
- The appearance of the Apple foldable iPhone has been confirmed: The most expensive iPhone in history has arrived
EDIFIER TWS1 ANC bluetooth 5.3 Earphone
Offers
-
EDIFIER TWS1 ANC bluetooth 5.3 Earphone
$45.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | EDIFIER |
| Model | TWS1 |
| Color | Black/White |
| Wearing Type | In-ear |
| NRR | -42dB |
| Waterproof | IP54 |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HFP/HSP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 37mAh Charging Case: 350mAh |
| Call Time | 7h |
| Music Time | 7h |
| Standby Time | 200h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.0500kg |
| Package Weight | 0.0900kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× Cable 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









