Trending
- Srihome SH055C IP Camera Review: Advanced Security for Modern Homes
- WLRC M5 WiFi FPV RC Quadcopter Review at $48.99: High-Tech Fun for Drone Enthusiasts
- PG or VG? A Vaper’s Guide to Choosing the Right E-Liquid Base
- Lost Vape Thelema Q200 Pro Mod Kit Review-Ultimate Performance Meets Precision Craftsmanship
- LOST MARY has Launched its First Transparent Vape Product, VIZ. The maximum rated capacity is up to 55,000 puffs.
- What is Certificate-Based Authentication?
- Smart Devices: The Cornerstones of the Digital Renaissance with Videostrong Leading the Charge
- Discover the most competitive interest rates on loans in the UK
- Shop
- Accessories
- Lenovo Lecoo ES207 Wireless Headset
Lenovo Lecoo ES207 Wireless Headset
Offers
-
Lenovo Lecoo ES207 Wireless Headset
$25.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | Lenovo Lecoo |
| Model | ES207 |
| Color | Black/White |
| Wearing Type | Headphone |
| Speaker | 40mm |
| Frequency Response | 20-40kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.2 |
| Supported Profiles | HSP, HFP, AVRCP, A2DP |
| Transmitting Distance | 10-15m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | 400mAh |
| Music Time | 15h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2.5h |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.2150kg |
| Package Weight | 0.2900kg |
| Product Size | 178.5×188×60mm |
| Package Size | 200×210×100mm |
| Package list | 1× Headphone 1× Cable 1× Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









