Trending
- Hayati Quokka Elite Pod Kit Review at £14.99: A Compact and Stylish Pod Vape for Everyday Convenience
- Hayati Moxy Elite Vape Kit Review at £9.99: A Stylish and Flexible Pod System for Everyday Vaping
- PMI launches the highest concentration nicotine pouch in Zyn history: 16.5mg version available in the UK market
- VERTU has launched the folding phone ALPHAFOLD: Described as “the executive phone of the AI era”, it is priced at 39,800 yuan and above.
- The Benchmark Scores of Motorola Edge 70 Pro+ Smartphone have been Revealed: MediaTek Dimensity 8500 chip + 12GB RAM
- Huawei Pura series mysterious new model: 6.4-inch wide-screen straight-panel device
- Redmi K100 Specifications Leaked: The most powerful Redmi king has arrived – two swords, large and small, strike simultaneously
- Xiaomi Bluetooth Speaker C is now available: 3D dazzling lights, multiple units can be connected for simultaneous playback
Oneplus Pad 2
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Oneplus Pad 2 Tablet PC
View Offer -
Oneplus Pad 2 Tablet PC
View Offer
Oneplus Pad 2 Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Oneplus |
| Model | Pad 2 |
| Status | Coming soon |
| Release Date | 2023, December |
| BODY | |
| Dimensions | 258 x 189.4 x 6.5 mm |
| Weight | 552 g |
| Colors | Halo Green |
| Body Material | Glass front, aluminum frame |
| SIMs | No Stylus support |
| Water & Dust | – |
| DISPLAY | |
| Size | 11.61 inches |
| Type | IPS LCD |
| Resolutions | 2000 x 2800 pixels |
| PPI | 296 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | N/A |
| 3G | N/A |
| 4G | N/A |
| 5G | N/A |
| Speed | N/A |
| GPRS | No |
| EDGE | No |
| CAMERA | |
| Rear Single | 13 MP |
| Features | LED flash |
| Videos | 4K@30fps, 1080p@30ps, gyro-EIS |
| Front Single | 8 MP 1080p@30fps |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 13 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 9000 |
| CPU | Octa-core (1×3.05 GHz Cortex-X2 & 3×2.85 GHz Cortex-A710 & 4×1.80 GHz Cortex-A510) |
| GPU | Mali-G710 MC10 |
| RAM | 8GB |
| Storage | 128GB / 256GB |
| Card Slot | microSDXC |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 9610 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Fast Charging | Fast charging |
| Wireless Charging | – |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack Yes |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity |
| Bluetooth | 5.3, A2DP, LE, aptX HD |
| GPS | GPS (Unspecified by maker) |
| USB | USB Type-C 2.0, OTG, accessory connector |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, dual-band |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









