Trending
- IPLAY NEXUS 45K Review: A Modern Vape Built for Everyday Use
- Maskking EXTRE 100K vs CAMO Pod Kit: Which 100K Puff Vape Wins in 2026?
- FAQs About the SVBONY SVN O1 Two-Channel Conference Mic
- AtomStack Atelier 12W Diode Laser Engraver Review-Precision, Safety & Smart Design
- Pachamama 75K Disposable Vape Review: Long‑Lasting Performance Meets Premium Flavor
- Nexa Ultra 50K II Disposable Vape vs. Remit Solar 50K Disposable Vape Review-Which One Should You Pick?
- Mureka: An Innovative Song Maker Empowering Music Creators Everywhere
- Tronxy Veho 800 Pro 3D Printer Review: Redefining Large-Scale 3D Printing
OPPO Enco Air3 Earphone
Offers
-
OPPO Enco Air3 Earphone
$47.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | OPPO |
| Model | Enco Air3 |
| Color | Purple/White |
| Wearing Type | Semi-In-ear |
| Speaker | 13.4mm |
| Speaker Sensitivity | 125±3dB@1KHz |
| Microphone Sensitivity | -38dBV/Pa |
| Audio Decodc | Music: AAC/SBC Communication: CVSD/MSBC |
| Waterproof | IP54 |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.3 |
| Supported Profiles | HSP/A2DP/AVRCP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | Headset: 27mAh Charging Case: 300mAh |
| Call Time | 5h |
| Music Time | 6h |
| Standby Time | 100h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.03740kg |
| Package Weight | 0.0600kg |
| Product Size | 70×60×30mm |
| Package Size | 85×70×38mm |
| Package list | 2× Earphones 1× Charging Case 1× User Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.








