Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
Soundcore Q20+ Wireless Headset
Offers
-
Soundcore Q20+ Wireless Headset
$69.99
View Offer
Specifications:
| General Specification | |
| Brand | for Anker |
| Model | Soundcore Q20+ |
| Color | Black |
| Wearing Type | Headphone |
| Speaker | 40mm |
| Frequency Response | 20-40kHz |
| bluetooth | |
| bluetooth Version | V5.0 |
| Supported Profiles | HSP, HFP, AVRCP, A2DP |
| Transmitting Distance | 10m |
| Battery &Charging | |
| Battery Capacity | 720mAh |
| Music Time | 40h |
| Standby Time | 300h |
| Charging Time | 2h |
| Other Features | |
| Microphone | Yes |
| Noise Cancelling | Yes |
| Size & Weight | |
| Product Weight | 0.2580kg |
| Package Weight | 0.3200kg |
| Product Size | 176×185×80mm |
| Package Size | 200×210×100mm |
| Package list | 1× Headphone 1× Charging Cable 1× Audio Cable 1× Stroage Bag 1× Manual 1× Package Box |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









