Trending
- OnePlus Ace 6 Ultra Review: A 165FPS Gaming Beast Built for FPS Players
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 is here: Completely Removes MIUI Code and undergoes a Complete Transformation at the Core Level
- Blackview WAVE 7C AI Smartphone Review: A Powerful, Affordable 4G Smartphone for Everyday Use
- How Charge Capture Software Improves Accuracy and Efficiency in Healthcare
- Which is better, a laptop or a desktop computer? Computer purchase guide
- Top Benefits of Using the SVBONY SVN O1 in Office and Classroom Settings
- YLRC C6 Mini RC Drift Car Review: A Thrilling Toy for Kids and RC Enthusiasts
- DTG9 Smartwatch Review: A Comprehensive Smart Companion for Fitness and Everyday Use
Teclast P30T Tablet PC
-
Processor
-
RAM
-
ROM
-
Display
-
Camera
-
OS
Offers
-
Teclast P30T Tablet PC
$99.99
View Offer
| Basic | |
| Model | Teclast P30T |
| CPU | Allwinner A523 |
| GPU | Arm G57 MC01 600MHz |
| Core | Octa Core |
| System | Android 14 |
| Language | Multi-language |
| RAM | 4GB LPDDR4X+6GB Expansion |
| ROM | 128GB |
| Screen | 10.1 Inch IPS Screen |
| Resolution | 1280*800 |
| Camera | Front is 2.0MP Rear is 5.0MP |
| Battery | 6000mAh |
| Weight | 440g |
| Size | 242.4x 161.3 x 8.1mm |
| Function | |
| WIFI | 802.11 ax/ac/a/b/g/n 2.4GHz/5GHz,Support WIFI 6 |
| bluetooth | 5.4 |
| OTG | Support |
| GPS | Not Support |
| G-sensor | Support |
| 4G | Not Support |
| Frequency | NO |
| Audio & Video | |
| Microphone | Built-in |
| Speaker | Built-in |
| Audio | MP3/WMA/WAV/AAC/FLAC/APE |
| Picture | JPG/BMP/PNG |
| Video | MPEG4/H.264/HEVC 1080P |
| Connectivity | |
| I/O Port | 1 x Type C port |
| 1 x 3.5mm earphone port | |
| 1 x Micro SD slot(Max up to 1TB) | |
| Package Included | |
| Package Included | 1 x Teclast P30T Tablet PC |
| 1 x Charger | |
| 1 x Adapter (the adapter depends on the country of the buyer) | |
Specs
General
Display
Hardware
OS
Network
Camera
Other Features
Dimensions and Weight
Battery
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









