Trending
- It is reported that Samsung Galaxy Watch Ultra 2 smartwatch will be available in both Bluetooth/Wi-Fi versions.
- The first handheld fan from Xiaomi Mijia is Released: with a range of over 5 meters and a battery life of 40 hours at 169 yuan
- MESWAO B2 Tablet PC Review–14-Inch Android 13 Features, Helio G85 & 10000mAh Battery
- RH830 WiFi FPV RC Drone Review–Features, Dual Camera & LCD Screen Controller
- HAILESI S150 4K Portable Touchscreen Review: Creative Features & Ultra HD Performance
- J29 2.4G 3.5CH RC Helicopter Review – Altitude Hold, LED Lights & Beginner Features
- A Traveler’s Guide to Vaping: Rules, Tips & Best Practices
- FOODS THAT ARE NOT AS HEALTHY AS YOU THINK
Vivo X200 Pro
-
Processor
-
RAM
-
Storage
-
Display
-
Camera
-
Operating System
Offers
-
Vivo X200 Pro
View Offer
Vivo X200 Pro Specifications
| BASIC INFO | |
| Brand | Vivo |
| Model | X200 Pro |
| Status | Coming soon |
| Release Date | 2024, November |
| BODY | |
| Dimensions | 164.1 x 75.3 x 8.9 mm or 9.1 mm |
| Weight | 225 g (7.80 oz) |
| Colors | Black, White, Blue, Orange |
| Body Material | – |
| SIMs | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Water & Dust | IP72 dust/water resistant (up to 1.5m for 30 min |
| DISPLAY | |
| Size | 6.8 inches |
| Type | LTPO AMOLED, 1B colors, 144Hz, 3000 nits (peak) |
| Resolutions | 1260 x 2800 pixels, 20:9 ratio |
| PPI | 453 ppi density |
| Multi touch | Yes |
| Protection | – |
| NETWORKS | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – SIM 1 & SIM 2 CDMA 800 |
| 3G | HSDPA 800 / 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 |
| 4G | LTE |
| 5G | SA/NSA |
| Speed | HSPA, LTE-A, 5G |
| EDGE | Yes |
| CAMERA | |
| Rear Triple | 200 MP, f/1.8, 23mm (wide), 1/0.98″, PDAF, Laser AF, OIS 50 MP, f/2.5, 100mm (periscope telephoto), 1/2″, PDAF, OIS, 4.3x optical zoom 50 MP, f/2.0, 15mm, 119˚ (ultrawide), 1/2.76″, AF |
| Features | Zeiss optics, Zeiss T* lens coating, LED flash, panorama, HDR, 3D LUT import |
| Videos | 8K, 4K, 1080p, gyro-EIS, Cinematic mode (4K) |
| Front | 50 MP, f/2.0, (wide) HDR 4K@30fps, 1080p@30fps |
| HARDWARE | |
| YOU | Android 15 |
| Chipset | Mediatek Dimensity 9500 (4 nm) |
| CPU | Octa-core (1×3.25 GHz Cortex-X4 & 3×2.85 GHz Cortex-X4 & 4×2.0 GHz Cortex-A720) |
| GPU | Immortal-G780 MC11 |
| RAM | 12GB / 16GB |
| Storage | 256GB / 512GB / 1TB |
| Card Slot | No |
| BATTERY | |
| Type | Li-Po |
| Capacity | 5420 mAh |
| Removable | Non-Removable |
| Talk Time | N/A |
| Stand By | N/A |
| Charging | 120W wired, 1-50% in 12 min (advertised) 50W wireless Reverse wired |
| WirelessCharging | No |
| COMMONS | |
| Sound | Loudspeaker Yes 3.5mm Jack No |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, proximity, compass, color spectrum |
| Bluetooth | 5.4, A2DP, LE, aptX HD |
| GPS | GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a+B2b), GALILEO (E1+E5a+E5b), QZSS (L1+L5), NavIC (L5) |
| USB | USB Type-C 3.2, OTG |
| Wi Fi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6/7/8, tri-band, Wi-Fi Direct |
| NFC | Yes |
Specs
General
Hardware
Display
Camera
Network
OS
Other Features
Battery
Dimensions and Weight
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









