Trending
- A Guide to Using Nicotine Pouches
- JNR Shisha Classic Disposable Vape Review: High-Capacity DTL Performance with a Premium Shisha Experience
- What is Venuschat AI And Is It Safe? Let’s Find Out!
- Exploring Vaping Products: A Guide to Types and Choices
- Professional vs DIY TV Installation: Which Is Best for You?
- Uwell Caliburn Air Pod System Kit Review: Lightweight Simplicity with Legendary Flavor Performance
- DotMod DotPod Max Link Pod System Kit Review: Premium Design Meets Powerful Pod Performance
- Online Casinos Adapting New Tech Trends
Xiaomi RedmiBook Laptop
-
Processor
Intel Core i5-8265 1.6GHz, up to 3.9GHz -
RAM
8GB -
Storage
512GB -
Display
14 inch 1920 x 1080P FHD Resolution Screen -
Camera
no -
Operating System
Windows 10
Offers
-
Xiaomi RedmiBook Laptop $999.99
View Offer -
Xiaomi RedmiBook Laptop
$739.99
View Offer
Specs
General
| Device Type | Notebook |
| Model | Xiaomi RedmiBook Laptop |
Hardware
| CPU | Intel Core i5-8265 1.6GHz, up to 3.9GHz |
| RAM | 8GB |
| ROM | 512GB |
Display
| Screen type | 1080P FHD,IPS |
| Screen size | 14 inch |
| Screen resolution | 1920 x 1080P FHD Resolution Screen |
Camera
| Camera type | NO |
Network
| 3G | Dual WiFi 2.4GHz/5.0GHz WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac wireless internet |
OS
| Operating System | Windows 10 OS OS |
Other Features
| I/O Interface | Power Interface: Yes Audio Combo Jack: Yes HDMI: Yes USB Host: Yes 1 × USB2.0+2×USB3.0 |
Battery
Dimensions and Weight
| Product size | 32.300 x 22.800 x 1.795 CM |
| Product weight | 1.5000 kg |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









