Trending
- Xiaomi 18 is launched! Hyper OS 4 has leaked out: A major overhaul of the underlying system, making it more smooth.
- Xiaomi MIX Fold 5 Makes a grand debut: Mystic Ring + Wide Foldable Form-Unprecedented in history
- Specifications of Redmi K100 Pro Max have been Revealed: 185Hz ultra-high refresh rate! Retains exclusive triple speakers
- The new WIN Turbo model has been officially announced to feature a 6.79-inch OLED screen with Oasis Eye-Saving Technology for enhanced visual comfort.
- Unlocking Supply Chain Efficiency with Better Shipping Labels
- Rock N’ Cash Casino Slots: Roll into the Rhythm of Wins with Rock ‘n’ Roll Gaming
- What does the term “MTL vaping” refer to?
- What are plummeting cost of mobile technology to the point of free
- Shop
- Accessories
- XIAOMI MI Projector 2S DLP
XIAOMI MI Projector 2S DLP
Offers
-
XIAOMI MI Projector 2S DLP
$799.99
View Offer
Specification:
| Essential details | |
| Product Name: | Formovie S5 laser projector |
| Model Number: | L045FCN |
| Feature: | Short throw, Internet Built-In, Built-In Speakers |
| Style: | ALPD |
| Use: | HOME THEATER |
| Portable: | Yes |
| Lens: | 0.23″DMD |
| Resolution: | 1080P |
| Keystone: | Omnidirectional automatic keystone correction |
| Brightness: | 1100 ANSI Lumens |
| Contrast Ratio: | 1500:1 |
| Projection Distance: | 1.11-3.11m |
| Picture Size: | 40-120inch |
| Throw Ratio: | 1.2:1 |
| RAM: | 2GB DDR4 |
| ROM: | 16GB eMMC |
| Voice: | far-field speech |
| Product Size: | 175*175*48mm |
| Weight: | 0.83kg |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









