Trending
- IVG SAVR 3000 Puffs Disposable Pod Vape Kit Review at £2.49-A Long‑Lasting, Rechargeable Vaping Solution
- Elf Bar Elfa Pro Prefilled Pod Vape Review at £5.49: Simple, Flavorful & Everyday‑Ready
- Dovpo Flipside Squonk Mod Review: A Powerful & Compact Squonk Option
- How to Clear up Insufficient Memory on a Mobile Phone?
- Mobile Gambling: Best Phones for Online Gaming Ranked
- What Should I do if I Lose My Android Phone? How to Conduct Positioning and Remote Control
- What are the Best Websites for College Students
- Looking Ahead to 2017: 15 Vaping Experts Weigh In on the Future of E-Cigs
- Shop
- 3D Printer
- xTool M1 Smart Laser Engraver
xTool M1 Smart Laser Engraver
Offers
-
xTool M1 Smart Laser Engraver
$1,299
View Offer
Specification:
| Model | xTool M1 |
| Machine Type | Diode Laser & Blade Cutting Machine |
| Main Features | Flat engraving, Flat cutting, Rotary engraving, Blade cutting |
| Laser Module Output Power | 10W |
| Laser Spot | 0.08 * 0.08mm |
| Carving Precision | 0.01mm |
| Routing Speed | 160 mm/s |
| Working Area | 385 * 300 mm (15 * 12 inch) |
| Connecting Interfaces | USB/Wi-Fi |
| Operating Systems | Windows/macOS/Android/iOS |
| Control Software | xTool Creative Space/Laserbox App |
| Camera | √ |
| AI Camera Information | √ |
| Image Resolution | 500dpi |
| Machine Enclosure | √ |
| Product Weight | 9.8kg |
| Product Size(L x W x H) | 57 * 453 * 230mm (22*18*9 inch) |
| Supported Accessories: | |
| Smoke Purifier | √ |
| Extractor Fan | √ |
| Rotary Attachment | √ |
| Manual | Click Here |
Reviews
Sorry, you have not permission to write review for this product.
Disclaimer Note
You can write your own disclaimer from APS Settings -> General -> Disclaimer Note.









